Jak nastartovat kariéru - Uni Jobs.cz

Pracovní trh se vyvíjí a s tím se postupně i mění legislativa a také způsoby a metody náboru. Jestliže za socialismu měl každý absolvent práci prakticky zajištěnou a po škole plynule přešel do zaměstnání, nyní je situace odlišná. Práce pro absolventy je dost, ale najít opravdu dobře placenou práci pro mladé už vyžaduje úsilí. A to nejen při hledání. Už nestačí jen obeslat pár firem, připojit životopis a čekat, kdo se ozve.
Doporučujeme začít práci hledat ještě v době, kdy studujete. Velmi efektivní je praxe nebo brigádnická činnost. Není neobvyklé, že firma, ve které pracujete jako student či brigádník, po ukončení školy nabídne práce na hlavní pracovní poměr. A pokud nenabídne přímo ta, ve které jste při studiu působili, je šance najít uplatnění ve společnosti s podobným zaměřením.
Ve svém CV tak kromě obvyklých náležitostí určitě nezapomeňte uvést své školní praxe a brigády a nebojte se podrobně rozepsat, co bylo vaší konkrétní náplní.
Dalším vhodným způsobem získání kontaktu ve firmě je zejména u větších společností sledování jejich náborových akcí příklad zde, nebo účast na různých veletrzích práce.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím